Otsid kindaid?

Kindad igaks olukorraks

Kindad igaks olukorraks

TPE-kindad

Mida tähendab TPE? Pikemalt lahti kirjutatuna on need termoplastilisest elastomeerist valmistatud kindad. TPE-kindad teeb eriliseks muljetavaldav tõmbetugevus ja venivus. TPE-kindad mahuvad kätte kui valatult. Ühtlasi on nad pehmed ja tugevad. Kui töötate keskkonnas, kus on kõrge niiskustase, näiteks köögis või laboris, võivad kilelaadsed TPE-kindad tunduda libedad. Seda faktorit saab ka positiivselt ära kasutada, näiteks kleepuvate toitude valmistamisel: kondiitritooted jm ei kleepu kinnaste külge kinni.

TPE-kindad on midagi uut. Enne koroonakriisi polnud paljud ettevõtted neist kuulnud, mistõttu neid kasutati vähe. Seoses suurenenud nõudlusega kvaliteetsete ühekordsete kinnaste järele on aga TPE-kinnaste populaarsus hoogsalt kasvamas. Neil on mitu eelist vinüülist kinnaste ees, eelkõige keskkonnasäästlikkuse koha pealt: kuna TPE on õhem materjal kui vinüül, ei kulu nende valmistamiseks üldse palju voolu. Samuti ei kasutata TPE-kinnaste tootmisel plastifitseerimist. Tegemist on erakordselt ökosõbraliku kindaga!

Aina rohkem ettevõtteid viib end kurssi TPE-kinnaste plussidega. Kõige olulisem kasufaktor on paljude jaoks TPE-kinnaste ülimalt soodne hind, mis toob selle alternatiividega võrreldes kohe esile. TPE-tehnoloogia areneb pidevalt edasi: mida rohkem neid kasutatakse, seda rohkem suunatakse ressursse arendustöösse, tänu millele luuakse tulevikus veelgi paremad variandid.

TPE-kinnaste valik

Ühekordsed puudrivabad TPE-kindad

200 tk, erinevad värvid

100% puudrivabad TPE-kindad. Ühes karbis on 200 kinnast.

Tootmine

Kindad on tehtud kvaliteetsest silikoonilaadsest materjalist TPE-st (termoplastilistest elastomeeridest). Nahasõbralikud kindad ei sisalda plastifikaatoreid (ftalaate). Pehmed, kergelt elastsed, vastupidavad, hea sõrmeotste tundlikkusega ja käes mugavad. Keskkonnasõbralik ja ökonoomne valik!

Suurused

S, M, L, XL, XXL.

Milleks kasutada kindaid?

 • Toiduainetega töötamiseks (toidu valmistamine, käitlemine, serveerimine);
 • iluteeninduses erinevate kehahooldus- ja heaoluteenuste osutamiseks, kus ei ole vajalik nakkuskaitse kategooria (keha koorimised, õlid, mähised jne);
 • juuksevärvi või juuksehooldustoodete pealekandmiseks ja juuste pesemiseks.

Vitriil®-kindad

Naturaalne lateks on leidnud arvestatava konkurendi: selleks on tõeline innovatsioon Med-Comfort Vitriil®, mis on loodud termoplastikute ja elastomeeri ühendamisel. Tegemist on kõrgekvaliteedilise alternatiiviga, mis ületab lateksi mitmete positiivsete omaduste poolest. Esimene oluline punkt on see, et Med-Comfort Vitriili® sünteetilises koostises puuduvad looduslikud kummiproteiinid: lateksiallergia oht on seeläbi automaatselt likvideeritud! Lisaks on vitriilkindad täiesti puudrivabad ja neis puuduvad sensibiliseerivad ained.

Med-Comfort Vitriil® on materjal, mis sobib ideaalselt väga paljudes eri majandusharudes kasutamiseks. Lisaks meditsiiniuuringutele kasutatakse vitriilist tehtud kindaid koristustöödes, hambaravis, esmaabis, toitlustusettevõtetes, restoraniköökides, toiduainetööstuses (mitterasvased toidud) ja toodete kaitseks mitmetes teistes tööstusvaldkondades.

Miks tasub valida just vitriilkindad? Loetleda saab mitmeid häid omadusi, mis kattuvad nitriilkinnastega. Vitriil on robustne materjal, kuid sellest tehtud kindaid on ülimugav kanda ja nende mõju käte liikuvusele on minimaalne. Kui teie töökohas pannakse ülisuurt rõhku hügieenile, eelkõige meditsiini- ja toitlustusvaldkonnas, on parimaks valikuks just Med-Comfort Vitriilist® kindad. Tegemist on 100% lõhnatu materjaliga. Hämmastavalt elastne ja paindlik koostis võimaldab kindaid kiiresti kätte panna ja eemaldada. Lisaks ei pea te muretsema kinnaste väljavenimise pärast: vitriil talub venitusi suurepäraselt. Parim aeg nende ülipraktiliste ühekordsete kaitsekinnaste soetamiseks on just nüüd!

01254_HS_3
Ühekordsed puudrivabad vitriilkindad

100 tk, erinevad värvid

100% puudrivabad vitriilkindad. Ühes karbis on 100 kinnast.

Info vitriilkinnaste kohta

Med-Comfort Vitril® – see on uuenduslik ja esmaklassiline sünteetiline alternatiiv looduslikule lateksile. Kaitsekinnaste materjaliks on ainulaadne termoplasti ja elastomeeri sümbioos ning nad on pulbrivabad. Kindaid kasutatakse meditsiinis uurimiskinnastena, hooldus- ja puhastustegevuses, hambaravis, esmaabis, tervishoius, suurköökides ja sööklates, toiduainetööstuses, samuti paljudes teistes tööstusvaldkondades toodete kaitsena.

Suurused

Sinine ja must on saadaval suurustes S, M, L, XL.
Lilla on saadaval suurustes S, M, L.

Milleks kasutada kindaid?

 • Koristustöödes;
 • hambaravis ja esmaabis;
 • toitlustusettevõtetes, restoraniköökides ja toiduainetööstuses (mitterasvased toidud);
 • toodete kaitseks mitmetes tööstusvaldkondades.

Latekskindad

Latekskindad on kõige tuntumad kummikindad. Neid on ajalooliselt kasutatud pea kõigis tööstusharudes. Eriti palju on neist abi olnud meditsiinis, sest nad pakuvad optimaalset kaitset kõiksugu haigustekitajate vastu. Lateksi põhieelised on väga hea paindlikkus, kõrge kaitsevõime ja kandmismugavus. Naturaalset päritolu kummist valmistatud kindad on märkimisväärselt õhukesed ja hoiavad suurepäraselt naha ligi, tänu millele liiguvad käed takistustevabalt. Looduslik lateks on biolagunev: see tähendab, et ühekordsed kindad ei tekita pärast ära viskamist keskkonnale üldsegi palju kahju.

Kuigi kommerts- ja tööstusettevõtetes kasutatakse üha rohkem alternatiive, näiteks vinüülist ja nitriilist tehtud kindaid, kuuluvad latekskindad endiselt mitmete asutuste põhivara hulka. Looduslik päritolu annab lateksile teatud positiivsed füüsilised omadused, mida on sünteetiliselt raske taasluua: nendeks on erakordne elastsus ja rebenemiskindlus. Nagu arstid juba ammu teavad, kaitsevad latekskindad inimeste käsi paljude erinevate patogeenide eest. Sealhulgas peavad nad kinni nii baktereid kui viirusi ning peatavad mitmeid ohtlikke keemilisi aineid.

Kes on latekskindaid kandnud, teab öelda, et nad tunduvad käes sama mugavad nagu oleks tegu naha lisakihiga. Niivõrd tihedalt käte küljes püsivaid kindaid on teistest materjalidest raske toota. Kandes latekskindaid, säilib sõrmede tundlikkus pea täielikult, mis võimaldab hästi hakkama saada ka ülisuurt täpsust nõudvate ülesannetega. Kui võrrelda lateksit sünteetiliste materjalidega, tasub kindalsti silmas pidada loodusliku kummi biolagunevust. Keskkonnast hoolivatele klientidele on kasulik meenutada, et 100% naturaalne lateks koormab loodust sünteetilistest materjalidest vähem, eriti ühekordsete kinnaste formaadis. Kõigi loetletud eeliste põhjal on igati arusaadav, miks vana hea lateks on jätkuvalt aktuaalne ning kasutusel mitmetes eri tööstustes.

Latekskindad võivad olla nii puudriga kui puudrivabad. Milles seisneb nende kahe erinevus? Puudri lisamisel latekskinnastele on kaks ostarvet. Esiteks muudab see kinnaste kätte panemise ja eemaldamise kergemaks, sest puudrikiht võimaldab paremat haaret. Teine põhjus puudrit lisada on liigse niiskuse eemaldamine. Kuna käed higistavad, võib kinnaste pikaajalisel kandmisel koguneda nende alla palju vedelikku. Osa niiskusest imendub puudrisse, mis teeb kinnaste kandmise mugavamaks.

Puudri peamiseks miinuseks on see, et puudriosakesed võivad õhus lendlema hakata. Nii kandjal endal kui teistel ruumis viibivatel isikutel (!) võib seetõttu esineda lateksiallergia. Kui töötate meditsiinivaldkonnas, näiteks haiglas või laboris, tasub vältida üleliigseid riske ning eelistada puudrivabasid latekskindaid. Sama võib soovitada värvimis- ja tehasetööde jaoks.

Ühekordsed puudrivabad latekskindad

100 tk, valged

100% puudrivabad latekskindad ühekordseks kasutuseks. Ühes karbis on 100 kinnast.

Info latekskinnaste kohta

Antud kindad on randmete ja labakäe piirkonnas 0.01 mm jämedamad ja sõrmeotstes 0.01 mm õhemad kui mudel 01033.

Taskukohase hinnaga latekskinnastel on klooriga töödeldud sile sisepind ja polümeerkattega välispind, mis teeb esemetest kinni võtmise eriti mugavaks. Kindaid saab kasutada igas valdkonnas, k.a lihtsateks tööülesanneteks meditsiinivaldkonnas.

Suurused

XS, S, M, L, XL.

Lisainformatsioon

 • Karestatud käelabaga on asjadest kinni hoidmine mugavam
 • Sisepind on töödeldud klooriga ja välispind kaetud polümeeriga
 • Mittesteriilsed
Ühekordsed puudrivabad latekskindad

100 tk, valged

100% puudrivabad latekskindad. Ühes karbis on 100 kinnast.

Tooteinfo

Antud kindad on randmete ja labakäe piirkonnas 0.01 mm õhemad ja sõrmeotstes 0.01 mm jämedamad kui mudel 01039.

Klassikalised latekskindad sobivad käsitööks ning kodus ja aias töötamiseks.

Suurused

XS, S, M, L, XL.

Lisainformatsioon

 • Mittesteriilsed
 • Kergelt klooriga töödeldud
 • Õhuke väline polümeerkiht
Ühekordsed puudrivabad latekskindad

100 tk, valged

100% puudrivabad latekskindad ühekordseks kasutuseks. Ühes karbis on 100 kinnast.

Info latekskinnaste kohta

Tugevad latekskindad on kahekordselt klooriga töödeldud, mis teeb nad praktiliselt proteiinivabaks. Jäme materjal pakub lisakaitset ning võimaldab kindaid kasutada kõigis situatsioonides.

Suurused

XS, S, M, L, XL.

Lisainformatsioon

 • Mittesteriilsed
 • Karestatud välispind
Ühekordsed puudriga latekskindad

100 tk, valged

Puudriga latekskindad. Ühes karbis on 100 kinnast.

Tooteinfo

Kinnaste sisemisele kattele lisatakse puudrit, et teha nende kätte panemine ja käest võtmine lihtsamaks. Samuti imendub puudrisse nahalt erituv niiskus, mis teeb kinnaste kandmise mugavamaks, eriti pikaajaliselt.

Suurused

XS,S, M, L, XL, XXL.

Lisainformatsioon

 • Sileda pinnaga
 • Puudriga kindaid on niiskete kätega kergem kätte panna
 • Tugevad ja vastupidavad
 • Sobivad mõlemale käele
 • Mittesteriilsed

Nitriilkindad

Kõikjal soovitatakse nitriilkindaid! Mis on nende suurimad eelised?

Võrreldes nitriili lateksiga, kerkib kõigepealt esile allergiaküsimus. Kui latekskinnaste kandja töötab teiste inimeste läheduses, ei piisa teadmisest, et temal endal pole lateksiallergiat. Kuigi see esineb vaid vähestel inimestel (USA-s elab kõigest üks protsent elanikke selle tervisemurega), pole näiteks haiglas või tätoveerimissalongis kunagi 100% välistatud, et sinna satub mõni lateksile negatiivselt reageeriv isik. Pidage meeles, et suurim riskigrupp on just lapsed! Targem on vältida üleliigseid riske ja valida allergiaohuta materjal nagu nitriil.

Nitriilkindad on kasulikud abivahendid ka töödel, kus ei puututa kokku teiste inimestega, näiteks kemikaalide käsitsemisel. Põhjuseks on nitriili suurepärane vastupidavus keemilistele ühenditele. Nitriil pakub laboritöödel kaitset ka söövitavate ainete vastu, mistõttu eelistavad paljud keemikud just nitriili.

Nitriil säilib kauem kui lateks. Reeglina on nitriilkinnaste säilivusaeg viis aastat, latekskinnastel aga kolm.

Loetelu professionaalidest, kes on leidnud endale ühekordsete nitriilkinnaste näol absoluutse lemmiku, on väga pikk. Nitriilkinnaste kasutajaid leidub kõikjal üle maailma! Toome mõned näited tööstusharudest, kus nitriil on pea asendamatu:

Meditsiinivaldkonnas on nitriilkindad üheks põhiliseks abivahendiks, sest nad on väga vastupidavad ja pakuvad lateksist paremat kaitset kemikaalide ja saastumise vastu.

Laborites töötavad teadlased toovad pidevalt välja nitriilkinnaste eeliseid, sest see materjal peab ülipeeneid liigutusi tehes kõige paremini vastu söövitavatele ja ohtlikele kemikaalidele.

Tätoveerimissalongide töötajad ja keha augustajad leiavad, et klientide tervis on kõige paremini kaitstud just nitriilkindaid kasutades.

Nitriilkindad leiavad laialdast kasutust toitlustusettevõtetes söögi valmistamiseks ja hügieeniliseks serveerimiseks.

Juuksurid peavad tagama kliendile turvalise protseduuri ning kaitsma ennast samaaegselt kõiksugu kemikaalide eest, mis sisalduvad näiteks juuksevärvis ja -spreis. Kõrge kaitsevõimega nitriilkindad on nende raudvara.

Automehaanikutel on päeva jooksul vaja kokku puutuda paljude erinevate autokomponentidega, mis on tihtipeale kaetud õli, kütuse ja muude ohtlike määretega: nitriilkindad aitavad neid vältida.

Puidutsehhides ja ehitustöödel läheb vaja jämedamaid abivahendeid kui ühekordsed kindad. Nendes tööstusharudes leiavad kasutust tugevad kangast kindad, millele on lisatud spetsiaalne nitriilist kattekiht. Nõnda tõuseb kinnaste kaitsevõime ja paraneb haare.

Keskkondlikust aspektist tasub märkida, et lisaks latekskinnastele on ka nitriilkindad biolagunevad. Küll aga võtab nitriili lagunemisprotsess sünteetilise päritolu tõttu kauem aega.

Glove10
Ühekordsed puudrivabad nitriilkindad

100 tk, mustad

100% puudrivabad nitriilkindad. Ühes karbis on 100 kinnast.

Tooteinfo

Nahasõbralikud ja vastupidavad nitriilist kindad sobivad kasutamiseks kõikjal, kus on vaja kinni pidada hügieeninõuetest. 100% lateksivabad kindad sobivad suurepäraselt neile, kellel on lateksiallergia.

Värvus: Must

Suurused

XS, S, M, L, XL, XXL.

Lisainformatsioon

 • Sobivad igas valdkonnas kasutamiseks
 • Vastupidavad paljudele kemikaalidele
 • Proteiinivabad kindad ei kutsu esile allergiaid – ideaalne nahasõbralik alternatiiv latekskinnastele
 • Karestatud sõrmed teevad esemetest kinni võtmise mugavamaks
 • Sobivad mõlemale käele
 • Mittesteriilsed
Ühekordsed puudrivabad nitriilkindad

96 tk, 4 erinevat värvi

100% puudrivabad nitriilkindad ühekordseks kasutuseks.

Tooteinfo

Värv: Karbis on kombineeritud neli toredat värvi, mis lisavad töökeskkonda positiivsust: kollane, punane, oranž ja roheline.

Ühes karbis on kokku 96 kinnast, igat värvi 24 tk.

Värvilised mittesteriilsed nitriilkindad on suurepärane alternatiiv latekskinnastele, sest need on lateksiallergiaga inimestele täiesti ohutud.

Suurused

XS, S, M, L, XL.

Lisainformatsioon

 • Spetsiaalselt välja töötatud meditsiiniliseks, keemiliseks ja farmatseutiliseks kasutuseks
 • Sobivad mõlemale käele.
 • Mugavad kanda ka pikaajaliselt.
 • Tervenisti karestatud või karestatud sõrmeotstega, mis teeb esemetest kinni võtmise mugavamaks
 • Rullitud alaserv takistab kinnastel käte pealt maha libisemist.
 • Õhuke materjal võimaldab head tundlikkust.
 • Karestatud välispind teeb asjadest kinni võtmise kergemaks.
 • Koosnevad nitriilist – 100% lateksivabad, kuid sama mugavad nagu latekskindad.
 • Täielikult puudrivabad ehk kinnastega võib puudutada toiduaineid.
 • Tõhus kaitse mikroorganismide ja nakkuste eest.
 • Väga hea vastupidavus erinevatele kemikaalidele ja õlidele.
Ühekordsed puudrivabad nitriilkindad

100 tk, sinised või valged

100% puudrivabad nitriilkindad ühekordseks kasutuseks. Ühes karbis on 100 kinnast.

Tooteinfo

Nahasõbralikud ja vastupidavad nitriilist kindad sobivad kasutamiseks kõikjal, kus on vaja kinni pidada hügieeninõuetest. 100% lateksivabad kindad sobivad suurepäraselt neile, kellel on lateksiallergia.

Suurused

XS, S, M, L, XL.

Lisainformatsioon

 • Lateksivabad
 • Mittesteriilsed
 • Karestatud sõrmedega
 • Väga hea tundlikkusega
 • Sobivad mõlemale käele
 • Vastupidavad ja venivad
Ühekordsed puudrivabad nitriilkindad

100 tk, sinised

100% puudrivabad nitriilkindad ühekordseks kasutuseks.

Tooteinfo

Allergiaohu vältimiseks on nitriilkindad parim alternatiiv.

Nitriilkindad sobivad suurepäraselt ka siis, kui te ei tööta otseselt inimestega, vaid näiteks kemikaalidega. Nitriil on väga vastupidav materjal, mis pakub muudest kindatüüpidest paremat kaitset ohtlike ja söövitavate kemikaalide vastu.

Suurused

XS, S, M, L, XL.

Lisainformatsioon

 • Kaitsevad käsi ohtlike ainete eest
 • Rullitud alaserv takistab kinnastel käte pealt maha libisemist
 • Tugev ja torgetele vastupidav koostis
 • Tervenisti karestatud või karestatud sõrmeotstega, mis teeb esemetest kinni võtmise mugavamaks
 • Õhuke materjal võimaldab head tundlikkust
 • Mugava disainiga kindad sobivad hästi kätte
 • Ideaalne alternatiiv inimestele, kellel on allergia loodusliku lateksi vastu

Kõik, mida pead teadma ühekordsetest kinnastest

Ühekordsete kinnaste nõudlus on terves maailmas tõusuteel. Koroonaviiruse tõttu leiavad kaitsekindad üha laialdasemalt kasutust ka muudes valdkondades peale meditsiiniasutuste. Keerulistel aegadel on kõrgkvaliteetsed ühekordsed kindad prioriteet. Kaitske nii patsiente kui klientide tervist nii hästi kui võimalik!

Ühekordseid kindaid saab valmistada paljudest eri materjalidest. Nii uuenduslikel kui traditsioonilistel kinnastel on mitmeid eeliseid. Meie valikus on TPE-st, Vitriilist®, lateksist ja nitriilist valmistatud kaitsekindad. Kindlasti leiate nende seast kõige sobilikuma variandi!

Mõnda olulist punkti tasub silmas pidada kõikide kinnaste ostmisel, sõltumata nende materjalist.

Kummikindad on ülimalt otstarbekad asjad, kuid neid võib olla tülikas käe otsa saada. Antud probleemi saab lahendada kas polümeerkihi lisamise või klooriga töötlemise kaudu. Kui ühekordsete kinnaste tooteinfos on juttu kloorist, võite arvestada, et nende pind on siledam ja nad ei tule niivõrd kergesti käte küljest maha.

Esmajoones pidage silmas seda, kui suuri kindaid tellite. Lisaks sellele et inimeste käed on erineva suurusega, sõltub kinnaste optimaalne suurus ka sellest, milliseid tööülesandeid on tarvis täita: kuivõrd tihedalt peab kinnas naha vastas olema? Ebasobilik kindasuurus kahandab kaitsetoimet. Kõige nutikam tegu on hankida erineva suurusega kaitsekinnastest piisav tagavara, mis garanteerib, et kõik töötajad leiavad endale just paraja suurusega abivahendid.

Kinnaste suuruse koha pealt ei maksa järeleandmisi teha. Valed mõõtmed, nii liiga suured kui väikesed, põhjustavad mitmeid probleeme ja kutsuvad esile tarbetuid terviseriske. Miks seada end vigastusohtu, kui see on kergesti välditav?

Kui kindad on kätele liiga väikesed, tunneb kandja koheselt ebamugavust. Kitsad kindad väsitavad käsi kiiresti, sest nad takistavad kõiki sõrmede liigutusi. Kuna kindad venivad ülemäära palju, rebenevad nad liigpinge alla sattunud kohtades kergesti. Aukudest satuvad läbi ohtlikud ained. Samuti on riskantsed liiga suured kindad, mis takerduvad tehnika külge ja tulevad lihtsalt käe otsast maha. Kõige halvemal juhul tuleb masina küljest lahti sikutada terve käsi!

Need ohud on väikese vaevaga välditavad. Mõned kindad on meie tootevalikus saadaval lausa vahemikus XS-XXL!

Vaadake erinevaid kindaid ja mõelge, milline materjal sobib teie ettevõttele kõige paremini!