Sanitify aine

Laboris tõestatud: Sanitify COVID-19 kaitsetoime on 99.99%

Uue teadusliku uuringu tulemused näitavad, et Sanitify alkoholivaba desinfitseerimisvahend tekitab koroonaviirust hävitava kaitsekihi, mis on 99.99% efektiivne ka pärast pikaajalist hõõrdumist.

Puhastusvahend on saadaval nii sprei kui vahuna. Lisaks pakume mugavalt taskusse mahtuvaid BioPocketeid.

 

Taust

Sanitify võttis ühendust RISE instituudiga (Research Institutes of Sweden AB), et hinnata viirusevastast kihti moodustava puhastusvahendi kaitsetoimet. Tootevalem sisaldab kitosaani ja kvaternaarset ammooniumiühendit (Quat). RISE laborites kanti peale kaitsekihid ja teostati mehaanilised hõõrdetestid. Viiruse nakkusohu vähendamise katsed viidi läbi partnerlaboris, mis asub Sahlgrenska ülikooli haiglas. Uuringute tulemusi saab kasutada puhastusvahendi efektiivsuse indikaatorina. Käesoleva raporti puhul pole tegemist toote sertifikaadiga.

 

Metoodika

Sanitify tootevalemit testiti samal kujul nagu see laborisse laekus, st ilma midagi lisamata. Puhastusvahendi kaitsekihid valmistati alumiiniumplaatide peal mudelsubstraatidena. Kihid paigaldati mittesurvestatud käsitsi pumbatava plastmassist pihustipudeliga.

Kaitsekihid kuivatati toatemperatuuril (kuni kaks tundi). Kaitsekihiga metallplaadid asetati Elcometer 1720 hõõrdetestrisse. Hõõrdumiseks kasutati mittekootud mikrofiibrist tehtud käsna, mis oli kinnitatud universaalsest materjalist tehtud tangidega, mille kaal oli umbes 450 g (1 nael). Erinevaid näidiseid hõõruti 0, 40 ja 80 tsüklit.

Näidiseid hinnati visuaalselt ning saadeti seejärel partnerlaborisse viiruse nakkusohu vähenemise katsetele.

Antud uuringutes kasutati SARS-CoV-2 viiruse D614G aa varianti. Viiruse nakkusohu vähenemist kaitsekihiga kaetud pindadel hinnati järgnevalt: pindadele lisati 20 mikroliitrit nõrgestatud viirust eelnevalt kindlaksmääratud viirusekogusega. Proovidel lasti 30 minutit toatemperatuuril seista. Seejärel lisati alikvoodid elusatele kultiveeritud rakkudele (vervetahv, maksa epiteelirakud) kolmes logaritmilises lahuses (10-kordsed lahjendused), et mõõta hõõrutud kaitsekihiga metallplaatide TCID50 taset. Rakke inkubeeriti toatemperatuuril neli päeva. Seejärel võrreldi nakatunud rakkude arvu kontrollnäidistega, milles sisalduvad viirused ei puutunud kokku puhastusainega. Kontrollnäidised tehti 8 10-kordse lahjendusega. Tulemused pandi kirja viiruse nakkusohu log vähenemise kujul, mis selgus katsenäidiste võrdlusel kontrollnäidistega.

 

Tulemused

Kuna pihustipudeliga pritsitud puhastusvahendi tilgad olid üpris jämedad, kulus selleks kauem kui tund, kuni kaitsekihid olid täielikult kuivanud. Pärast kuivamist tundusid kaitsekihid kergele käega puudutamisele vastupidavad.

Me ei täheldanud 80 hõõrdetsükli järel kaitsekihi peal märkimisväärseid kahjustusi, kuigi hõõrdevahend oli jätnud pinna peale nähtavad jäljed. See viitas desinfitseerimisaine vähesele mahatulemisele, kuid kaitsekiht oli enamjaolt terveks jäänud.

Katsepõhised viiruse nakkusohu vähenemise tulemused on välja toodud tabelis 1. Kolme erineva hõõrdetsüklite arvuga näidise log vähenemised on järgnevad:

 

Tabel. Viiruse nakkusohu log vähenemine

Hõõrdetsüklid Log vähenemine TCID50
0 3+ (99.9% vähenemine)
40 4+ (99.99% vähenemine)
80 4+ (99.99% vähenemine)

 

Arutelu

Veepõhist tootevalemit oli lihtne paigaldada, kasutades tavapärast käsitsi vajutatavat pihustipudelit, ning vedelik kuivas tunni aja jooksul. Pinnale tekkinud kaitsekihid nägid välja ühtlased ja nad olid väga läbipaistvad. Aine jäi metallist pinnale hästi püsima. Seda demonstreeriti hõõrdumiskatsetega: puhastusvahendi kilet hõõrudes ei olnud selle peal märgata kahjustusi, kuigi oli näha jooni, mis tekkisid hõõrdevahendi kokkupuutest.

Hõõrdetsüklite suurenedes ei vähenenud kaitsevahendi viiruse nakkusohtu vähendav kaitsetoime, mida võis eeldada ka varasema visuaalse hindamise põhjal. Viiruse nakkusohtlikkus langes väga palju: enne ja pärast hõõrdumiskatseid andsid log vähenemise väärtused 3 ja 4 vastavalt tulemuseks 99.9% ja 99.99% nakkusohu vähenemise. Katsetele järgnenud puhastusaine kaitsetoime kasv võis olla tingitud sellest, et hõõrdumine surus aktiivse toimeaine tugevamini materjali peale kinni.

 

Järeldused

Sanitify puhastusvahendi kaitsekiht oli tõhus SARS-CoV-2 nakkusohu kõrvaldamises, mis põhjustab haigust COVID-19. Uuringute käigus tuvastatud nakkusohu vähendamise efektiivsus oli 99.99%. Kaitsevõime püsis isegi pärast 80 mehaanilist hõõrdetsüklit, mis viidi läbi 1 naela raskuse katsevahendiga.

 

Kaitske ennast ja oma töötajaid koroonaviiruse vastu nii efektiivselt kui võimalik!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga